Головна - ЗМІ про нас

«НАРОДНИЙ ФРОНТ» відновлюватиме Україну

Рубрика: Новини
Опубліковано: 2 жовтня 2014р.

Українське суспільство знову поринуло у вир політичного протистояння. Хоча час для проведення позачергових парламентських перегонів визначено не найсприятливіший, але і з нинішнім складом Верховної Ради, обраним два роки тому, годі й мріяти про приборкання корупції, дійсну модернізацію країни на усіх напрямах. Чільним потужним учасником виборчого процесу є Політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ». Нещодавно на першому та другому етапах партійного з’їзду були сформовані Політична та Координаційна ради, затверджено передвиборчу програму, висунуто кандидатів в народні депутати. Тож про устремління та завдання «НАРОДНОГО ФРОНТУ», шляхи досягнення поставлених цілей, розмова з головою Київської обласної організації Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» Андрієм Іванчуком.

         – Стратегічне завдання «НАРОДНОГО ФРОНТУ» випливає з назви партійної передвиборчої програми – «Відновлення України». Наші прагнення підпорядковані головній меті, що полягає у створенні сильної європейської держави, здатної власними силами захиститися від зовнішнього ворога, гарантувати безпеку, права і свободи своїм громадянам. Інтереси і потреби людини закладені в основу нашого політичного курсу. А досягнення європейських стандартів не можливе без втілення всебічних реформ.

         У своїй діяльності ми покладаємося, насамперед, на перетворення, передбачені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Тому «НАРОДНИЙ ФРОНТ» підтримує якнайшвидше прийняття Національної програми імплементації Угоди і працюватиме задля втілення в життя її завдань. Якщо лаконічно охарактеризувати наші головні цілі, то це – безпека і розвиток. Україна обов’язково стане одним із прикладів успішності на пострадянському просторі та посяде чільне місце серед найрозвиненіших країн світу.

         – Андрію Володимировичу, виборчий список вашої політсили представлений не лише новими-старими обличчями, що певною мірою обнадіює. На яких засадах він формувався?  

         – Виборчий список, насамперед, об’єднав патріотів України, добре відомих суспільству людей, які поділяють засади політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ». Що може бути ефективнішим, ніж поєднання багаторічного досвіду з професіоналізмом молодих, їхнім завзяттям. Скажімо, відома журналістка та громадський діяч Тетяна Чорновол, яка посіла друге місце у партійному списку, надихає Україну своїм патріотизмом та незламністю. У першій п’ятірці також спікер парламенту Олександр Турчинов, екс-секретар РНБО Андрій Парубій, командир батальйону «Миротворець» Андрій Тетерук.

         До списку також увійшли Арсен Аваков, Вікторія Сюмар, В'ячеслав Кириленко, Лілія Гриневич та командир батальйону «Дніпро-1» Юрій Береза. Крім того, від «НАРОДНОГО ФРОНТУ» балотуватимуться міністр юстиції Павло Петренко та міністр соцполітики Людмила Денисова. Серед кандидатів-мажоритарників – парламентар Ксенія Ляпіна, директор Інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, спортсмен Василь Вірастюк, активіст Євромайдану Михайло Гаврилюк, який, до речі, обиратиметься в 95-му окрузі Київщини. Це саме той козак, якого під час подій на Майдані, захопили бійці спецпідрозділу «Ягуар», роздягли на морозі і знущалися. Він став символом незламного українського духу. Нині Михайло на сході захищає суверенітет та територіальну цілісність України – він командир «Козацької роти» добровольчого батальйону територіальної оборони «Золоті ворота».

         А очолив партійний список «НАРОДНОГО ФРОНТУ» Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Продемонстровані ним професійні якості в дуже складний для країни час, не викликають сумнівів навіть у опонентів. Він втримав стабільність української економіки та забезпечив євроінтеграцію. І що найголовніше – не допустив банкрутства нашої країни.

         – Яким чином «НАРОДНИЙ ФРОНТ» досягатиме виконання одного із головних своїх завдань, такого нині актуального питання - безпеки держави?

         – Досягнення цієї мети залежить від успішної діяльності в різних сферах – законодавчій, політичній, економічній. Найголовніше завдання партії – відновлення територіальної цілісності України, звільнення її від терористів, іноземних військ та найманців, встановлення належного контролю за державним кордоном.  

         Задля забезпечення надійних міжнародних і внутрішніх гарантій безпеки слід на законодавчому рівні закріпити євроатлантичну інтеграцію України, оновивши засади національної безпеки. Хто нині не погодиться з тим, що необхідно реформувати армію, яка систематично знищувалася попередньою владою. Збройні сили потребують оснащення сучасним озброєнням, обладунками індивідуального захисту, допоміжним приладдям, медикаментами та харчами.

         «НАРОДНИЙ ФРОНТ» виступає за продовження реформи політичної системи, спрямованої на створення надійних запобіжників щодо спроб узурпації державної влади,  порушення основоположного демократичного принципу її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. 

         Наступна важлива умова – децентралізація влади, насамперед, фінансових відносин, взаємин між державною владою та місцевим самоврядуванням.

         Не обійтись без докорінних реформ правоохоронних органів, сфери цивільної безпеки, судової системи. Давно назріла потреба в розширенні контролю за діяльністю правоохоронців з боку парламенту та суспільства, впливу на кадрові призначення, особливо керівників місцевого рівня.

         – Однак чи не вирішальним фактором безпеки держави, особливо в умовах залежності від Росії, вбачається енергетична складова.

         – На жаль, залежність від північного сусіда існує. Реформування енергетичної галузі має відбуватися за наступними головними напрямками. Диверсифікація як самих енергоносіїв, так і шляхів їх постачання, що звільнить, нарешті, країну від російської газової залежності. Функціонування енергосектора необхідно привести у відповідність до вимог Договору про створення Енергетичного співтовариства. Істотно зменшить потреби економіки в імпорті енергоресурсів подальша реалізація довгострокової державної програми підвищення енергоефективності.

 

         – Якщо говорити загалом про економіку, то які шляхи її розвитку взагалі можливі в умовах безладу і розрухи на окупованому сході країни?

         – Дорожня карта реформування економіки прописана в Угоді про асоціацію з ЄС. Однак Україна має самостійно визначити вектори економічного зростання, ґрунтуючись на особливостях геополітичного та геоекономічного становищ, природних і людських ресурсів. Ми вважаємо, що нашій державі до снаги стати лідером світовому ринку сільгосппродукції, вийти на світовий рівень в інших галузях. 

         Дуже прикро, але ми змушені витрачати величезні ресурси на протидію воєнній агресії. Але настане час і для масштабної відбудови зруйнованого. Тому «НАРОДНИЙ ФРОНТ» підтримує ідею започаткування міжнародного плану відновлення держави – своєрідного «Плану Маршалла для України».

         А розпочати поступальний рух вперед слід з першого кроку в цьому напрямі – демонополізації економіки. Надмірний податковий тягар, відсутність вільної конкуренції, беззахисність інвесторів ставлять хрест на благих намірах. Тільки розширення свобод підприємницької діяльності, істотне скорочення функцій адміністративного регулювання економіки дадуть бажаний результат. Малий та середній бізнес є авангардом економічного розвитку, а середній клас – основним соціальним прошарком суспільства.

–       Чи можуть українці сподіватися на забезпечення соціальних гарантій?

         – Ми не маємо права залишити наодинці зі своїми проблемами людей з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів, малозабезпечені та багатодітні родини, попри усі складнощі та негаразди нинішнього життя.

         В медичній сфері пріоритетом є забезпечення доступності якісних медичних послуг для мешканців усіх регіонів країни. Навіть в умовах обмеження бюджетних витрат не прийнятне скасування чи скорочення субсидій малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг. Особлива увага – забезпеченню соціальних гарантій учасників АТО, постраждалих і родин загиблих воїнів. Нині саме той час, коли бізнес зобов’язаний виявити солідарність та соціальну відповідальність, як демонструють героїзм на полях боїв українські солдати і офіцери.

         Якщо торкнутися загалом гуманітарної сфери, то, наприклад, на освітньому напрямі наша партія обстоює впровадження реформ європейських зразків. Військове протистояння з ворогом на сході країни засвідчило, особливо у початковій фазі, слабкість української позиції в інформаційній війні із загарбниками та терористами. Необхідно працювати над розвитком національного інформаційного простору, конкурентного медійного ринку, що сприятиме створенню потужних суспільних засобів масової інформації, незалежних та професійних.  

        

–       Ви очолюєте Київську обласну організацію «Народного фронту». Чи розпочали наразі в регіоні роботу партійні осередки?

-         Так. На сьогоднішній день в області практично сформовано всі районні та міські партійні організації. До своїх лав ми залучаємо кращих з кращих. Це - чесні, порядні люди, справжні патріоти своєї землі. Пріоритетом для нашої партії є соціально-економічний розвиток Київщини, підвищення життєвого рівня мешканців регіону та високих стандартів їхнього соціального захисту.

 

 

Розмову вів

Костянтин Щирий