Головна - Новини

Хвича Мепарішвілі привітав грузинських парламентарів із сторіччям грузинського парламентаризму

Рубрика: Новини
Опубліковано: 12 березня

"12 березня Грузія відзначає сторіччя свого парламентаризму. Саме цього дня 1919 року відбулося перше засідання вищого законодавчого органу - Установчих зборів. Передували цьому - перші в історії країни багатопартійні демократичні вибори. Мешканці молодої країни, незалежність якої була проголошена менше року тому - 26 травня 1918 року, обирали членів Установчих зборів. Унікальність виборів полягала й у тому, що право голосу отримали представники усіх етнічних меншин, а також жінки. Більше того, до Установчих зборів було обрано п’ятьох жінок-депутатів", - написав у своєму Facebook народний депутат фракції "Народний фронт" Хвича Мепарішвілі.

"На жаль, перший законодавчий орган Грузії проіснував лише два роки. Та цей період став результативним та знаковим для країни: було ухвалено понад сто важливих законів, зокрема, з питань обороноздатності країни, судової системи, сільського господарства, системи народної освіти та інші. В 1921 році парламентарі розробили та ухвалили першу грузинську Конституцію. На жаль, цього ж року, після вторгнення в Грузію Червоної Армії, було оголошено про розпуск Установчих зборів. У період окупації Грузії більшовиками, з 1921-го по 1991 рік, діяла Верховна Рада Грузинської РСР. Незалежний парламент відродився лише 1992 року", - зазначив Хвича Мепарішвілі.

У контексті становлення та розвитку грузинського парламентаризму, він акцентував увагу на українсько-грузинській міжпарламентській співпраці, зауваживши: якщо раніше відносини між українським та грузинським парламентами характеризувалися як пасивні, то нині співробітництво наповнилося новим змістом.

"Спостерігається інтенсифікація обмінами візитів міжпарламентських делегацій, а також на рівні груп-дружби, що, безумовно, сприяє поглибленню зв’язків між Верховною Радою України і Парламентом Грузії. Ми маємо багато спільного, Україна і Грузія схожі між собою. Дві колишні радянські республіки, котрі переживають непростий процес реформування, прагнуть якомога швидше стати повноправними членами європейської родини, тримають курс на вступ до НАТО. В нас чимало схожих проблем, у нас один ворог і одна мета – бути вільними. Тому ми повинні триматися разом, розвивати двосторонні відносини, які мають великий потенціал та перспективи. Тож сердечно вітаю грузинських колег і всю Грузію з ювілеєм - сторіччям грузинського парламентаризму. Бажаю подальших перемог, впевненого поступу, а також невичерпних сил, натхнення та впевненості в досягненні поставлених цілей на благо зміцнення і процвітання Сакартвело. А також щиро сподіваюся, що традиційно дружні і стратегічно важливі відносини між Україною та Грузією й надалі розвиватимуться в атмосфері взаємної довіри і підтримки", - написав парламентарій.