Головна - Новини

Хвича Мепарішвілі: Децентралізація якісно змінює життя громад, наповнює новою енергією місцеве самоврядування

Рубрика: Новини
Опубліковано: 5 березня

Без ефективного втілення реформи децентралізації, ефективного місцевого самоврядування, країна не зможе рухатися вперед. Натомість, об’єднавшись, громади отримують шанс стати справжніми господарями на своїй землі, самостійно вирішувати, куди спрямовувати кошти і як розвивати власні території. На цьому в коментарі журналістам наголосив народний депутат фракції «Народний фронт» Хвича Мепарішвілі після засідання Ради регіонального розвитку Київської області.

«Децентралізація якісно змінює життя громад, наповнює новою енергією місцеве самоврядування. І хоча реформа ще далека від свого завершення, її результати вже надто помітні», - підкреслив парламентар.

Зокрема, він акцентував увагу на тому, що на Київщині дедалі більше з’являється громад, які своїми успіхами доводять правильність обраного курсу на об’єднання. За його словами, лише за останній рік надходження до бюджетів ОТГ Київської області збільшилися на 24 відсотки.

«Громади демонструють динамічні темпи приросту власних доходів, на ці кошти будуються і ремонтуються дитячі садки та школи, реконструюються дороги, амбулаторії, спортивні об’єкти. Іншими словами - наявність достатніх ресурсів у місцевих бюджетах є запорукою того, що територіальна громада має можливість не лише надавати більш якісні послуги своїм мешканцям, а й втілювати в життя соціальні та інфраструктурні проекти, розробляти програми місцевого розвитку тощо. Без перебільшення, ми маємо унікальну нагоду перебудувати країну, зробити її по-справжньому європейською», - зазначив Хвича Мепарішвілі.

Окрім того, за його словами, від успішного втілення реформи залежить і залучення в регіони інвестицій, що сприятиме розвитку населених пунктів, їхньої інфраструктури, створенню робочих місць. Зокрема, народний депутат зупинився на інвестиційному потенціалі Білої Церкви, наголосивши, що серед багатьох факторів, які впливають на інвестпривабливість міста, – є наявність трудових ресурсів та вигідне розташування. Ось тут, на переконання Хвичі Мепарішвілі, завдяки процесу децентралізації, й можливі найбільші перспективи. В цьому контексті парламентарій повідомив, що Білу Церкву обрано для реалізації важливого інфраструктурного проекту Київської області – міжнародного аеропорту та створення на його базі мультимодального вантажного комплексу.

«Восени в аеропорту «Біла Церква» планують відкрити міжнародний пункт пропуску. Завдяки цьому очікується поступове зростання кількості авіаційних операцій до 300 на рік. Крім того, це дасть можливість виконувати з аеропорту прямі рейси з та до інших країн, що збільшить кількість повітряних суден, які потребують ремонту або технічного обслуговування», - розповів нардеп.

Насамкінець Хвича Мепарішвілі нагадав, що рішення про впровадження в Україні реформи децентралізації було прийнято урядом Арсенія Яценюка в 2014 році. І на сьогодні це одна з найуспішніших реформ у країні. Окрім того, за його словами, представники фракції «Народний фронт» є авторами та співавторами низки законопроектів, які стосуються процесу децентралізації.

«Фракція «Народний фронт» найчастіше підтримує законопроекти про децентралізацію. Рівень підтримки нашою фракцією реформаторських законів для проведення децентралізації найвищий серед усіх парламентських фракцій - 83%», - зауважив парламентар.